Co wpływa na cenę kuchni

Zakup mebli kuchennych nie jest łatwą decyzją, zwłaszcza że wiąże się z dużym obciążeniem budżetu. Każdemu marzy się kuchnia jak z kolorowego prospektu, która będzie funkcjonalna a piękna zarazem. Niestety takie marzenia kosztują. Planując zakup mebli kuchennych warto być świadomym za co płacimy.

Nasze marzenia o pięknej kuchni pękają jak bańki mydlane, gdy usłyszymy w studiu kuchennym lub u stolarza cenę, jaką przyjdzie nam za nią zapłacić. Wbrew powszechnej opinii to nie fronty kuchenne mają decydujący wpływ na końcową cenę. Niezależnie czy zdecydujemy się na fronty lakierowane, foliowane czy na fronty kuchenne wykonane z płyt meblowych Niemann Polska. Musimy być świadomi tego, że cena frontu nie jest elementem, który generuje końcowy wysoki koszt kuchni na wymiar. O cenie kuchni w dużej mierze decydują elementy, których nie widać.

Struktura ceny mebli na wymiar

Dzisiejszą tendencją w projektowaniu mebli kuchennych jest rozmieszczenie dolnych szafek tak aby miały jak największa ilość szuflad w tym wewnętrznych. Rozwiązanie praktyczne i wygodne pozwalające przechowywanie talerzy, garnków w systemowych uchwytach itp.

W szafkach narożnych najlepiej sprawdzają się kosze typu LeMans lub Corner Magic w dużym stopniu wykorzystujące powierzchnie trudno dostępnej przestrzeni.

Na cenę kuchni ma wpływ jej metraż, kształt i rozmiar pomieszczenia oraz użyte akcesoria, blaty i fronty meblowe. Dodatkowo fronty z płyt meblowych oraz Luxe by Alvic są elementem wymiennym. W razie jakiegoś uszkodzenia możemy zamówić dokładnie ten sam kolor, a upływem czasu kiedy znudzi nam się wygląd kuchni to możemy wymienić część lub wszystkie fronty. Z pomocą fachowca (montaż uchwytów, nawiercenie pod zawiasy oraz mocowanie frontów) całkowicie odmienimy wygląd kuchni bez najmniejszej ingerencji w część stałą korpusów.

Blaty kuchenne wykonane w technologii postforming, blaty kamienne, blaty z konglomeratu czy blaty mineralno-akrylowe odpowiednio nadają niepowtarzalny design jak również stanowią o cenie kuchni.

Jeśli zabudowa kuchenna sięga do sufitu to koszt szafek górnych może znacznie wzrosnąć z uwagi na koszt nietypowych rozmiarów oraz podnośników frontów.

 

SZUKASZ WYKONAWCY
BLATU mineralno - akrylowego ?

603 937 897

NASI
KLIENCI
I PARTNERZY