Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy

Kiedy zaczynamy urządzać kuchnię stajemy przed wieloma wyborami. Jedne z nich są łatwe, ale z niektórymi możemy mieć problem... Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę?

Meble kuchenne są jednym z trudniejszych wyborów. Dlaczego? Ponieważ powinny łączyć w sobie kilka cech na przykład atrakcyjny wygląd, funkcjonalność oraz trwałość. Wybierając najlepsze meble kuchenne musimy pamiętać, iż jest to inwestycja na lata i wszystko musi być dokładnie przemyślane.

Szczególną uwagę warto zwrócić na:

Materiał, z którego zostaną wykonane. Im lepszy materiał, tym trwalsze meble. Do wyboru mamy m.in. różnego rodzaju płyty, np wiórową czy mdf, które powlekane są okleiną, typu fornir, folia czy lakier, a także lite drewno. Oczywiście druga z przedstawionych opcji będzie nieco trwalsza. Warto zwrócić uwagę na to, że zazwyczaj fronty mebli są wykonywane z cenniejszych i bardziej efektownych tworzyw. Przy dokonywaniu tego wyboru musimy pamiętać, aby nie zrażać się ceną. Lepiej zainwestować odrobinę więcej, aby później cieszyć się dłużej meblami w dobrym stanie.

• Nie zapominajmy również o jakości wykonania. Dokładnie przyjrzyjmy się meblom, które planujemy zakupić, czy aby na pewno ich wykonanie jest dobre, staranne i precyzyjne. Nigdy nie kupujmy tzw. “kota w worku”. Zakupy w internecie są łatwiejsze, niejednokrotnie tańsze i oszczędzają nam wielu wysiłków. Jednak w takim przypadku nie są najlepszym wyjściem. To samo tyczy się mebli z katalogu. Zawsze sprawdźmy, dotknijmy!

• Ważny jest także kolor. Warto dobrze przemyśleć jego wybór, ponieważ kierując się jedynie modą możemy żałować. Lepiej wybrać kolor uniwersalny, na który moda nie przeminie i który nas za szybko nie znudzi. Nawet wśród takich kolorów wybór jest naprawdę duży.

• Kolejnym krokiem będzie wybór prawidłowych rozmiarów - wysokości czy szerokości oraz kształtów szafek.

• Warto zwrócić uwagę na blaty kuchenne. Najlepiej, aby wykonane były z materiałów odpornych na ciepło. Żeby później nie przejmować się możliwością pozostania śladów po gorących naczyniach.

• Musimy również pamiętać, że meble kuchenne to nie tylko szafki i blaty, ale również stół oraz krzesła. Powinny zostać dopasowane do reszty mebli, a ich wielkość musi być odpowiednia do wielkości pomieszczenia. Stół nie może zajmować całej wolnej przestrzeni.

To niektóre z ważniejszych zagadnień na jakie powinniśmy przemyśleć podczas urządzania lub remontowania naszej kuchni. Cała reszta zależy już od naszych upodobań i gustu.

SZUKASZ WYKONAWCY
BLATU mineralno - akrylowego ?

603 937 897

NASI
KLIENCI
I PARTNERZY